top of page

Saugumas

Uždaros UV spinduliuotės sistemos užtikrina, jog patalpos ore NIEKADA nesusidarys pavojinga patogenų koncentracija. Kalbant konkrečiai apie Covid-19, tyrimai atskleidė, kad tik apie 10% susirgimų išplinta per užterštas rankas ar liečiamus paviršius. Pagrindinis infekcijos plitimo būdas 90% – oru, kvėpavimo takų sekretų lašeliais, kuriuos žmonės išskiria į aplinką čiaudėdami, kosėdami ar dainuodami. Užsikrėtimams užtenka minimalaus ekspozicijos laiko – 15 minučių kontakto su viruso nešiotoju.
Paviršių ar rūkinė dezinfekcija tampa neefektyvi – į ką tik taip dezinfekuotą patalpą užėjus viruso nešiotojui, per 15 min. vėl kyla rizika susirgti. Nes nešiotojas viruso daleles iškvepia realiu metu. Kuo mažesnis sergančiojo iškosėtų, iščiaudėtų lašelių dydis, tuo ilgiau jie išsilaiko ore ir tuo mažiau juos sulaiko įvairūs filtrai, įskaitant kaukes – bet tuo stipriau tokiuose lašeliuose esančius mikroorganizmus veikia UV spinduliuotė. Ir atvirkščiai. Tas pats taikoma dulkėms.
Protrūkio tikimybė didžiausia yra ten, kur žmonės būna grupelėse ir praleidžia ~15 min.. Esminė priemonė, siekiant užkirsti kelią susirgimams, yra patalpų ORO kokybės gerinimas. Tai yra ypač svarbu erdvėse, kuriose žmonės kartu valgo, bendrauja ar dainuoja. Todėl mokyklos, darželiai, darbuotojų virtuvės, susitikimų kambariai yra pačios rizikingiausios erdvės.

bottom of page